Vairojiet savu bagātību un pārticību

Kurš teicis, ka tikai ienākumi varētu palīdzēt Jums veidot bagātību? Jūs dzirdat to visu laiku, bet tas ne vienmēr tā arī ir. Ir arī citi veidi, kā Jūs varat gūt finanšu panākumus. Bagātības un pārticības veidošana var būt iespējama ar naudas pārvaldīšanu un ieguldīšanu, un ar nelielām zināšanām par lietām, kas Jums jādara, Jūs varat palielināt savas finanšu izredzes.

Lai varētu pārvaldīt savu naudu un likt tai pieaugt, Jums ir jāzina finanšu vadības pamatprincipi, kas ietver Jūsu izdevumu ierobežošanu. To var viegli iemācīties, ja vien Jums ir tam nepieciešamā apņēmība. Bet ar zināšanām vien nav iespējams pienācīgi sagatavoties; ir nepieciešama arī disciplīna. Sākumā ir jāsaprot, ka ātrie kredīti ir jāizmanto ļoti, ļoti reti. Ir svarīgi meklēt pirmo bezprocentu kredītus, lai lieki nepārmaksātu.

Pirmais noteikums ir ļoti vienkāršs, atsakieties no ātrajiem kredītiem ikdienā. Kā jau tika minēts, tad tie domāti neregulārai lietošanai. Daži cilvēki paļaujas uz ātrajiem kredītiem vairāk, nekā vajadzētu. Viņi pietieksies kredītam jebkad, kad pietrūkst finanšu līdzekļu tā vietā, lai gaidītu savu nākamo algu.

Viņi dosies uz aizdevēju mājaslapām, kas piedāvā ātros kredītus, lai viņi varētu izdzīvot līdz nākamajai algas dienai. Kas viņiem jādara tā vietā, lai pieteiktos kredītam, ir labāk jāplāno savas ikmēneša finanses un jāietaupa nauda ilgtermiņā.

Kredīti nav briesmīga lieta, ja Jūs varat atmaksāt tos no savas nākamās algas un ja Jūs aizņematies tikai nelielu summu un nevis atļauto maksimālo summu. Aizņemoties tikai nelielu naudas summu, Jūs varat atvieglot parādu summu.

Ja Jūs rūpīgi neplānojat savu budžetu un pēc kredītu atmaksas Jums ir nepieciešams to aizņemties atkal pirms nākamās algas dienas, Jūsu finanšu stāvoklis pavisam noteikti neuzlabosies.

Ja Jums ir nepieciešama palīdzība, lai izkļūtu no parādiem, ātrie kredīti varētu būt lieliska ideja, tomēr Jums ir jābūt iespējai šos kredītus atmaksāt un jāplāno savas finanses labāk tā, lai Jums nebūtu atkārtoti jāpiesakās kredītam katru reizi. Ja Jūs neesat spējīgi izplānot budžetu, ātrie kredīti Jums nepalīdzēs.

Ja Jūs esat veiksmīgi izplānojuši savu budžetu, Jums vajadzētu būt iespējai atmaksāt kredītu un izkļūt no šādas finanšu situācijas.

Atcerieties, ka kredītam ir jāpiesakās tikai tad, kad tas ir absolūti nepieciešams, un Jums vajadzētu iekļaut šo kredītu savā budžetā. Aizņemieties atbildīgi un veidojiet budžeta ietaupījumus.

Kā pieteikties VitaCredit auto līzingam?

Ir jāaizpilda pieteikuma forma internetā, lai pieteiktos ātrāk un ērtāk.  Kad forma tiks iesniegta, vitacredit.lv pārstāvji to izskatīs pusstundas laika un sazināsies ar jums telefoniski vai caur e-pastu.  Jebkura, gadījuma būs jātiekas klātienē, lai izskatītu kārtīgāk un parakstītu visus nepieciešamos dokumentus.

Tālāk, manuprāt vienkāršākais veids, arī pats ērtākais vismaz prieks vecāka gada gājuma iedzīvotājiem, tu vienmēr vari doties uz jebkuru vitacredit.lv klientu apkalpošanas centru un gan iepazīties ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem uz vietas, gan arī saņemt atbildes uz visiem saviem jautājumiem.

Kad esi nokārtojis līzingu savam auto, tad droši dodies pēc sava jaunā auto uz jebkuru auto salonu, kur vien vēlies un pavisam drīz jau varēsi baudīt jaunas automašīnas ērtības. Atceries, ka pie vitacredit.lv pastāv iespēja nokārtot kredītsaistības ātrāk nekā līgumā noteiktajā termiņā, tādējādi krietni vien samazinot kopēju aizdevuma procentu summu.

Vitacredit.lv ir draudzīgs un pretimnākošs auto līzinga izsniedzējs, tāpēc ja tev rodas kādas problēmas, jautājumi vai grūtības ar ikmēneša maksājuma veikšanu – iesakām zvanīt uz norādīto klientu apkalpošanas centra tālruni un kopīgiem spēkiem mēģināt rast risinājumu par turpmāko auto līzinga atmaksas procesu.

Vitacredit auto līzings ir veids kā palīdzēt uzlabot klientu ikdienas dzīvi, nevis mēģināt to apgrūtināt, tāpēc mūsu kompānija veiksmīgi darbojās. Atceries, ka auto līzings tāpat kā jebkurš cits aizdevums ir jāatmaksā, pretējā gadījumā tavs auto var tikt atsavināts un beigās paliksi bez auto. Pirms aizņemies, apdomā kārtīgi to, cik liela naudas summa tev ir nepieciešama. Varbūt 20.000 EUR vietā vari iztikt ar 8.000 EUR vērtu automašīnu. Ir jāizvērtē visi plusi un mīnusi, lai nerastos nepatīkami brīži kredīta atmaksas laikā.

Pārdomas par Latvijas algām

Lielais nodokļu slogs, neticība valsts sistēmai un vēlme ietaupīt līdzekļus daudziem uzņēmējiem ir veidojis paradumu maksāt „aplokšņu algas”. Tas nozīmē, ka par konkrēto darbinieku nodokļi tiek nomaksāt daļēji vai netiek maksāti vispār. Lai gan Latvijā situācija lēnām mainās un valsts ievieš arvien stingrākus noteikumus, lai sodītu tos, kuri krāpjas ar nodokļiem, tomēr vēl joprojām daudzi izvēlas krāpties. Valsts ir izsludinājusi jaunu likumu, kas paredz pat kriminālatbildību par šādiem pārkāpumiem. Par pārkāpumiem var draudēt cietumsods līdz pat 2 gadiem, piespiedu darbs, naudas sods vai liegums veikt komercdarbību vai ieņemt kādu konkrētu amatu līdz pat 3 gadiem.

Kopumā algas pēc amatiem īpaši neatšķiras. Var novērot nelielas atšķirības privātajā un valsts sektorā. Darba devēji seko līdzi tirgus situācijai un zina, cik konkrētais darbinieks ir vērts. Arī darbiniekam ir grūti prasīt lielāku algu par darbu, par kuru citi saņem mazāk. Savas prasības parasti var atļauties uzstādīt speciālisti, kuriem ir specifiska izglītība un ja darba tirgū novērojams šādu speciālistu trūkums. Lai pievilinātu vēlamo darbinieku pie sevis, ir jāpiedāvā kas labāks kā citiem un bieži vismotivējošākā ir alga.

Ņemot vērā zemās darba algas, lielo nodokļu slogu un atvērtās Eiropas robežas, kopš Latvijas iestāšanās ES, lielos apmēros ir augusi ekonomiskā migrācija no Latvijas. Krīzes laikā vairāk, bet arī šobrīd pietiekami aktuāls ir jautājums par latviešu izbraukšanu uz ārvalstīm, lai strādātu un pelnītu, pēc daudzu uzskatiem cienīgu algu, ko nespēj nodrošināt Latvijas valsts. Visbiežāk par savām mītnes zemēm latvieši izvēlas Lielbritāniju, Īriju vai Vāciju. Vissatraucošākais ir fakts, ka aizbrauc cilvēki darba spējīgā vecumā un ar veselām ģimenēm. Tas negatīvi ietekmē gan kopējo ekonomisko situāciju valstī, gan demogrāfiju. Latvijas valdība ir mēģinājusi ieviest dažādus reemigrācijas plānus, tomēr līdz šim lielus panākumus nav guvusi.

Īrēt vai pirkt?

Pārdomas par tēmu īrēt vai pirkt rodas brīdī, kad kāds sadzīvisks problēma liek pārdomāt iepriekš veiktos maksājumus, piemēram, ģimenes palielinājums, izīrētāja prasīgie nosacījumi, vai vienkārši pārskatīti izdevumi un radies jautājums – kādēļ maksāt īri, ja ikmēneša hipotekārā kredīta maksājums ir tikpat liels. Iespējams, daudziem hipotekārais kredīts tiešām šķistu vilinošāks, ja nebūtu gandrīz visur pieprasītās pirmās iemaksas par īpašumu. Šo problēmu gan var apiet, iegādājoties mājokli ar uzņēmumu starpniecību, kas finansē līdz pat 95% no tā vērtības. Interneta vietnē lkja.lv ir attēlots hipotekāro kredītu salīdzinājums. Tas liecina, ka ar valsts galvojumu patiešām DNB bankā ar valsts galvojumu iespējams saņemt hipotekāro kredītu līdz 95% no īpašuma vērtības.

Bankas Citadele mājas lapā gan minēts, ka šī ir vienīgā banka, kuras klienti var saņemt kredītu mājokļa iegādei ar valsts galvojumu ģimenēm un bērniem. Šajā rakstā minēts, ka pirmā ģimene, kura hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu un finansējumu 95% no īpašuma vērtības ieguvusi 2015. gada 9. februārī. Īpašuma – trīsistabu dzīvokļa jaunā mājā – cena ir 52 600, – EUR, pirmā iemaksa – 13 084,- EUR. To ģimene ietaupījusi, mērķtiecīgi krājot.

Šis piemērs apstiprina to, ka, ja ir labi nodomi, vēlme pašiem iegādāties savu dzīvesvietu, strādājošs pāris var nodrošināt iemaksas iekrājumu dažu gadu laikā.

Labs bezmaksas ieteikums! Pārņemiet kontroli pār saviem tēriņiem, izņemot nākotnes vajadzības, un uzraugiet tos cieši. Ja Jums ir nepieciešams kredīts, lai aizsargātu savas finanses no papildus problēmām, izmantojiet to ar skaidru mērķi un neļaujiet tam traucēt saviem ilgtermiņa mērķiem.