Vai investēt riskantos aktīvos?

InvestīcijasIeguldījumi vienmēr nes sev līdzi zināmu risku. Neviens ieguldījums nevar būt 100% drošs un pārliecinošs. Savā ziņā var teikt, ja neredzat nekādus riskus, jūs neesat skatījušies gan rūpīgi.

Veicot ieguldījumus mēs liekam savu naudu kādā projektā vai investīciju fondā ar cerību gūt peļņu. Tieši peļņas dēļ ieguldījumi vispār pastāv, pretējā gadījumā mēs vienkārši iedodam savu naudu kādam citam palietot. Taču mēs vēlamies gūt peļņu, tāpēc mums ir ļoti rūpīgi jāizvērtē potenciālā ieguldījuma riski attiecībā pret potenciālo peļņu.

Visdrošākie ieguldījumu viedi vienmēr arī nesīs vismazāko peļņu, taču tie ieguldījumi kuri ir riskantāki arī peļņu var nest  daudz liekāku. Šeit ir nepieciešams rūpīgi izvērtēt vai tas ko varam iegūt ir tā vērt, lai riskētu ar to kas mums jau ir. Dažādi aktīvi var būt ar ļoti atšķirīgām riska pakāpēm, tāpēc ir jāņem vērā ne tikai tas ko mēs jūtam dotajā brīdī, ne tikai tas, ko esam kādreiz dzirdējuši, bet ir nepieciešama arī profesionāļu palīdzība. Cilvēki var būt ļoti viegli iespaidojami tāpēc, ja esam dzirdējuši ka šī iespēja ir laba, mēs to tieksimies izmantot. Taču ne vienmēr tas, kas ir labs vienam der visiem. Īpaši tas attiecas uz riskantiem aktīviem. Vienā dienā cilvēks var gūt milzīgu peļņu, bet jau nākamajā var pazaudēt visu.

Noteikti nebūtu jāatsakās no šādiem ieguldījumiem, kā jau minēts riskantāki aktīvi var nest lielāku peļņu, bet šis lēmums nedrīkst būt pārsteidzīgs. Riskantos aktīvos var ieguldīt nedaudz drošāk tad, ja jums šis zaudējums nebūs nāvējošs. Ja esat jau pieredzējuši šajā investīciju jomā, jums ir rezerves varianti un zaudējot šo naudas summu jūsu dzīvē nekas kardināli nemainīsies, tad šāda iespēja var būt ļoti izdevīga, jo varat gūt vēl vairāk.  No otras puses, ja šis ir jūsu pirmais ieguldījums vai vēlaties ieguldīt visu ar cerību gūt peļņu, no ļoti riskantiem aktīviem vajadzētu izvairīties. Lai arī varat gūt ļoti lielu peļņu, jūs arī varat zaudēt visu.

Jebkuros aktīvos ir iespējams investēt, svarīgi ir izvērtēt vai risks attaisno ieguvumu un vai zaudējums nebūs pārlieku smags trieciens.

Kredīts 19 gados

19 gadi ir pietiekoši, lai kredītu ņēmējs saprastu ko uzņemas, kad izvēlas ņemt aizdevumu. Ja Tev ir 19 gadi un līdz algai ir palicis pavisam nedaudz, tad ātrais kredīts ir lielisks risinājums, kas ļauj Tev saņemt naudu jau 15 minūšu laikā. Gadījumos, kad rodas grūtības ar aizdevuma atmaksu, ir iespēja to pagarināt. Pagarinot aizdevuma atmaksas termiņu Jums būs jāveic neliela komisijas maksa par to, cik ilgu laiku vēlaties atlikt aizdevuma maksājumu. Summa nav liela, tāpēc ātrā kredīta pagarināšana nav nekas traģisks un ir pilnīgi saprotama lieta ātro aizdevumu tirgū. Ja Jūs vēlaties ietaupīt naudu un pēc iespējas mazāk pārmaksāt, tad ir nepieciešams atmaksāt aizdevumu laicīgi. Tādā veidā Jūs izvairīsities no nevajadzīgiem izdevumiem.

Svarīgi ir atcerēties to, ka aizņemoties atkārtoti, Tev būs iespēja saņemt lielāku aizdevumu. Ir kredītu kompānijas, kurās šāda veida lojalitātes programma darbojās pat līdz piektajam aizdevumam. Līdz ar to maksimālā pieļaujamā aizdevuma summa var pieaugt līdz pat 1200 eiro. Tas ir atkarīgs no ātrā kredīta, kuru Jūs izvēlaties.

Ātrie kredīti ir ļoti  labi tādā ziņā, ka tie ir diskrēti un ļoti labi gadījumos, ja Jūs nevēlaties, lai kāds uzzinātu, ka jums ir finanšu grūtības. Fakts, ka tie tiek apstrādāti ātri, ļauj Jums izvairīties no aizņemšanās no cilvēkiem, kam Jūs labprātāk neteiktu, ka Jums ir finansiālas problēmas, piemēram, ģimenes locekļiem un draugiem. Kredīts ļauj Jums tikt galā ar finanšu sarežģījumiem pašu spēkiem un nevienam citam par to nekas nav jāzina.

Ātrie kredīti var glābt Jūs ne tikai ārkārtas situācijās, bet arī var palīdzēt Jums apmaksāt Jūsu rēķinus, ja pastāv risks, ka nemaksāšana var negatīvi ietekmēt Jūsu kredītreitingu. Tie var glābt Jūsu dienu, pateicoties ātrajai kredīta pieteikuma apstrādei un apstiprināšanai.

Aizņemoties ātro kredītu no 19 gadiem, nesteidzīgi izvērtē savu finansiālo situāciju. Pat ja esi spējīgs aizņemties ātro kredītu un zini, ka varēsi to atmaksāt, kārtīgi pārdomā vai tiešām aizdevums Tev ir nepieciešams.

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts atšķiras no ātrā kredīta ar to, ka jaunajiem klientiem netiek piedāvāts saņemt pirmo aizdevumu bez procentiem. Savukārt aizdevuma procentu likme ir krietni vien izdevīgāka nekā tā ir ātrajiem kredītiem. Aizdevumi bez ķīlas parasti piedāvā saņemt mazākas naudas summas, nekā tie kredīti, kuriem nepieciešama ķīla. Atšķirībā no ātrā kredīta, patēriņa kredītam ir iespējams izvēlēties aizdevuma atmaksas termiņu. Tas var būt 3 mēneši vai pat vairāk kā 2 gadi, kas bieži vien ir atkarīgs no kredīta kompānijas, pie kuras aizņemieties aizdevumu. Patēriņa kredīts ir lielisks veids, kā saņemt naudu bez ķīlas, jo kopumā tam ir daudz vairāk pozitīvu īpašību nekā ātrajiem kredītiem. Tiem, kas vēlās saņemt naudu tagad, bet maksāt vēlāk ir jāizvēlas kredītu kompāniju, kas piedāvā aizņemties naudu ar iespējo doties kredītu brīvdienās.

Patēriņa kredīta brīvdienas

Nekustamais īpašums

Patēriņa kredīta brīvdienas ir izdevīgas tiem, kuri vēlās izbaudīt atvaļinājumu, ceļot vai veikt dažādus mājokļa uzlabojumus, pirms kredīta atmaksas. Visbeidzot, viens no jaunākajiem un elastīgākajiem bez ķīlas aizdevuma veidiem ir kredītlīnija. Kredītlīnija ir elastīgs aizdevums ar iemeslu. Tiem kredītu ņēmējiem, kuri piesakās kredītlīnijas pakalpojumam ir iespēja aizņemties naudu jebkurā laikā un atmaksāt to, kad vien vēlās. Tas nozīmē, ka ja Tu šodien aizņemies 300 eiro, tad atmaksāt tos vari, kad pats vēlēsies. Neskatoties uz to, ka esi aizņēmies 300 eiro, Tev ir iespēja aizņemties vienu vai vairākus papildus aizdevumus, kas nemaksās neko. Vienīgais noteikums ir tāds, ka Tev ir jāmaksā kredītlīnijas pakalpojuma ikmēneša maksa un aizdevuma procenti par izmantoto aizdevuma summu. Šī pakalpojuma lielākais pluss ir tāds, ka Tu pats izvēlies to, kad aizņemties vai atmaksāt aizdevumu. Kredītlīniju var izmantot tik tālu, līdz Tu sasniedz savu kredītlimitu. Kredītlimits ir maksimālā pieļaujamā summa, kuru kredītu kompānija ir noteikusi tieši Tev. Šī summa tiek noteikta, izvērtējot kredītu ņēmēja ienākumus. Jo lielāki ikmēneša ienākumi, jo lielāka aizdevuma summa. Aizdevums bez ķīlas ir lielisks veids kā tikt pie ātras naudas, kas neprasa savu īpašumu apgrūtināšanu. Pirms aizņemšanās ir ieteicams rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu. Pirms aizņemies, izvērtē to, kurš bez ķīlas aizdevums Tev būs vispiemērotākais.

Kas ir gada procentu likme?

EUR

Gada procentu likme ir rādītājs, kas parāda kredīta kopējās izmaksas, kas ir izteiktas gada procentos. Šī likme ietver sevī ne tikai procentu maksājumus, kas katru mēnesi jāveic par aizdevumu, bet arī cita veida izmaksas – komisijas maksas, kredīta noformēšanas izmaksas un tamlīdzīgi. GPL ir paredzēts tam, lai patērētājs vieglā un ērtā veidā var salīdzināt kreditoru piedāvātos pakalpojumus un to izmaksas – jo zemāka GPL, jo mazāk kredīts izmaksās ilgtermiņā. Protams, tas ir tikai viens no rādītājiem, kuru nepieciešams analizēt, meklējot sev piemērotāko aizdevumu. Svarīgi piebilst, ka gada procentu likme neparāda to, cik Tev būs jāmaksā katru mēnesi, bet gan to, cik kredīts Tev izmaksās gada laikā.