Atbildīga kreditēšana

Kā aizņemties atbildīgi? Liela daļa cilvēku dzīvo no algas līdz algai, kas nozīmē to, ka neparedzētu izdevumu gadījumā var rasties ļoti nepatīkamas situācijas. Ja Tev pēkšņi ir pārdūrusies mašīnas riepa vai nepieciešams izraut gudrības zobu, bet Tev nav nepieciešamo naudas līdzekļu, Tev būs jāmeklē palīdzība. Šādu gadījumu risināšanai nebanku kreditori piedāvā savu pakalpojumu – ātrie kredīti.

Kas ir ātrie kredīti?

Ātrie kredīti ir īstermiņa aizdevumi, kurus izsniedz uz 30 dienām un kuru maksimālā aizdevuma summa parasti nepārsniedz 300 eiro. Šiem kredītiem var pieteikties internetā, aizpildot kredīta pieteikuma anketu un norādot visu nepieciešamo informāciju. Kredīta pieteikums tiek izskatīts pāris stundu laikā, un nauda tiek pārskaitīta uz bankas kontu apmēram 1 darba dienas laikā. Tieši šo kredītu salīdzinoši ērtā un ātrā iegūšana tos ir padarījusi par vienu no visbiežāk izmantotajiem īstermiņa kredītiem, tomēr tas ir veicinājis arī to, ka šie kredīti netiek izmantoti atbildīgi. Bet ko īsti nozīmē – aizņemties atbildīgi?

Atbildīgas aizņemšanās pamatprincipi

Attiecībā uz ātrajiem kredītiem ir svarīgi saprast to, ka tos vajadzētu izmantot tikai ārkārtas gadījumos, jo to bieža izmantošana var radīt tādu kā pārliecību, ka citu iespēju atrisināt īslaicīgas naudas problēmas Tev nav, un galu galā pēc laika Tu nemaz tādas nemeklēsi, jo paļausies uz ātro kredītu pieejamību, nevis strādāsi, lai uzlabotu savu finanšu plānošanu. Atceries – ātrie kredīti nav paredzēti ilgtermiņa naudas problēmu risināšanai.

Lai pieņemtu atbildīgu lēmumu par kredīta ņemšanu, uzdod sev šādus jautājumus:

  • Vai kredīts tiešām ir nepieciešams? Atceries, ka ātrie kredīti nav paredzēti dārgu apģērbu, sadzīves tehnikas vai dāvanu iegādei! Pirmā un svarīgākā lieta, ko nepieciešams ņemt vērā – ņem ātro kredītu tikai tad, ja tas tiešām Tev ir vajadzīgs;
  • Vai nav citu alternatīvu papildus naudas līdzekļu iegūšanai? Varbūt vari palūgt avansu darbā vai pastrādāt virsstundas, varbūt vari palūgt aizdevumu kādam ģimenes loceklim vai draugam? Pirms kredīta ņemšanas apskati visas iespējas;
  • Cik liela naudas summa ir nepieciešama? Vienmēr aizņemies tikai tik, cik Tev ir vajadzīgs, nevis tik, cik Tev kredītdevējs piedāvā;
  • Vai ar nākamo algu pietiks, lai atmaksātu paņemto aizdevumu? Analizē, cik daudz Tu vari atļauties aizņemties tā, lai Tu varētu atdot aizdevumu laikā, tādā veidā izvairoties no kredīta pagarināšanas procentu likmēm un soda naudām.

Aizņemies atbildīgi pie atbildīga aizdevēja!

Ātrie kredīti ir pieejami pie ļoti daudziem nebanku kreditoriem, tādēļ pirms lēmuma pieņemšanas par kredīta ņemšanu, rūpīgi izvērtē ne tikai kredīta ņemšanas nosacījumus, bet arī to, vai Tevis izvēlētais kreditors ir atbildīgs aizdevējs, kurš uzrāda visas ar kredīta ņemšanu saistītās izmaksas, kā arī ir licencēts šāda pakalpojuma sniedzējs. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju!