Īrēt vai pirkt?

Pārdomas par tēmu īrēt vai pirkt rodas brīdī, kad kāds sadzīvisks problēma liek pārdomāt iepriekš veiktos maksājumus, piemēram, ģimenes palielinājums, izīrētāja prasīgie nosacījumi, vai vienkārši pārskatīti izdevumi un radies jautājums – kādēļ maksāt īri, ja ikmēneša hipotekārā kredīta maksājums ir tikpat liels. Iespējams, daudziem hipotekārais kredīts tiešām šķistu vilinošāks, ja nebūtu gandrīz visur pieprasītās pirmās iemaksas par īpašumu. Šo problēmu gan var apiet, iegādājoties mājokli ar uzņēmumu starpniecību, kas finansē līdz pat 95% no tā vērtības. Interneta vietnē lkja.lv ir attēlots hipotekāro kredītu salīdzinājums. Tas liecina, ka ar valsts galvojumu patiešām DNB bankā ar valsts galvojumu iespējams saņemt hipotekāro kredītu līdz 95% no īpašuma vērtības.

Bankas Citadele mājas lapā gan minēts, ka šī ir vienīgā banka, kuras klienti var saņemt kredītu mājokļa iegādei ar valsts galvojumu ģimenēm un bērniem. Šajā rakstā minēts, ka pirmā ģimene, kura hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu un finansējumu 95% no īpašuma vērtības ieguvusi 2015. gada 9. februārī. Īpašuma – trīsistabu dzīvokļa jaunā mājā – cena ir 52 600, – EUR, pirmā iemaksa – 13 084,- EUR. To ģimene ietaupījusi, mērķtiecīgi krājot.

Šis piemērs apstiprina to, ka, ja ir labi nodomi, vēlme pašiem iegādāties savu dzīvesvietu, strādājošs pāris var nodrošināt iemaksas iekrājumu dažu gadu laikā.

Labs bezmaksas ieteikums! Pārņemiet kontroli pār saviem tēriņiem, izņemot nākotnes vajadzības, un uzraugiet tos cieši. Ja Jums ir nepieciešams kredīts, lai aizsargātu savas finanses no papildus problēmām, izmantojiet to ar skaidru mērķi un neļaujiet tam traucēt saviem ilgtermiņa mērķiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *