Kā apvienot darbu ar mācībām?

Darbu apvienot ar mācībām iespējams pie dažiem nosacījumiem, svarīgi, lai studiju un darba laiki „nepārklātos”. Strādāt paralēli studijām sarežģītāk būs pirmajos studiju kursos, jo parasti studiju lekcijas norit katru darba dienu. Šajā laikā strādāt var tā teikt „otrajā maiņā”, respektīvi vakaros pēc studijām. Tātad darba tirgū var meklēt vakara maiņu darbu, aprēķinot nepieciešamo laiku uzdotajiem studijas mājas darbiem, lai neveidotos situācija, kad tiek kavēti studiju kursa darbi darba dēļ. Jāsaka gan, ka darba devēji visbiežāk vēlas, lai viņu darbinieks strādātu uz pilnu slodzi.

Kad visvieglāk apvienot darbu ar mācībām?

Pēdējos kursos, jo īpaši ceturtajā un piektajā kursā darbu apvienot ar mācībām salīdzinoši ir vienkāršāk, jo studiju lekcijas vairs nav tik intensīvas, vairāk studentam jāmācās patstāvīgi gan teorētiski, gan strādājot praksē. Par cik vairumā gadījumu prakses vietas studentam jāmeklē pašam, tad bieži vien darba devējam / prakses vadītājām pierādot savas zināšanas un kreativitāti darbā izveidojas situācija, kad darba devējs piedāvā studentam darba attiecības turpināt.

Šajā situācijā apvienot darbu ar mācībām ir vienkāršāk, jo darba devējs zina, ka jaunais darbinieks ir students un piedāvā studentam atbilstošu darba grafiku. Apvienojot darbu ar studijām noteikti jāizvērtē savi spēki un jāpārdomā par „izdegšanas” sindromu. Ilgstošā laika periodā intensīvi mācoties un strādājot, var veidoties gan garīgs gan emocionāls spēku izsīkums, ko sauc par „izdegšanu”.  Ja tev rodas iespēja nestrādāt regulāri, taču nopelnīt nedaudz saviem tēriņiem, lai nebūtu tik ļoti atkarīgs no vecākiem, tas ir apsveicami, jo tad tu tiešām tiksi galā arī ar mācību procesu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *